Bakire Gelinlere İlk Gece Tavsiyesi

İlk kez veya yeterince seks yapmamışsanız, size düğün gecenize hazırlanmanıza yardımcı olacak 8 harika tüyo sunuyoruz.


Gerdek Gecesindeki O Endişe

Düğün gecesi yaşanacak olan seks, her kızın hayalini kafasında kurguladığı bazen de endişeye sahip olduğu bir durumdur. Tatlı bir sürpriz mi yaşanacak, yoksa acı verici bir deneyim mi olacak? Bunun cevabını deneyimleyene kadar kimse bilmiyor haliyle. Gelin bakire ise eğer, hiç şüphesiz yaşanacak cinsel birleşme onun için ömür boyu unutamayacağı bir deneyim olacaktır. Çok beklenen bu geceyi dört gözle bekleyen her gelin, kalbine ve zihninde korku ile karışık, endişeli ve ateşli beklentiler de olabilir. Gerdek Gecesi Endişesi

İlk Gecede Duygularınızı Kontrol Edin

Gerçekten de dürüst olmak gerekirse, sinirlerinizi sakin tutmak ve milyonlarca olan duygu duyularınızı kontrol etmek en zor şeylerden biridir.. Ancak soğukkanlılığınızı kaybederseniz, bu sizin için sadece daha da zorlaşacaktır. İlk sefer için çok garip olabilir ama kesin olan bir şey varsa o da tahmin edilebilir olmaktan başka her şey olacaktır. Siz ne kadar kafanızda bir şeyler planlarsanız planlayın, o gecenin sonunda o planların yanından bile geçmemiş olmanız çok mümkün. Kendinizi hazırlamanın en iyi yolu dinlenmek ve gecenin tadını çıkarmaktır. 

İlk Gecede Kızlık Zarı Korkusu

Herhangi bir kadın, ilk kez seks yaptığında kızlık zarının kırılması sebebiyle o sırada kanamaya başlar. Tabii bu durum, sadece kızlık zarı adı verilen ince zar sağlamsa geçerlidir. Ancak kızlar bisiklete binme, su sporları, binicilik gibi o kadar sıkı fiziksel aktiviteler yaparlar ki kızlık zarı yırtılabilir ve kız bunun farkında bile olmayabilir. Evet şaşırmış olabilirsiniz fakat bu gerçekten olağan bir durum. Bu nedenle, düğün gecenizde ilk kez seks yaptığınızda kanayıp kanamamanızın bir önemi yok. Belki siz de bunu ilk defa duyuyorsunuz, fakat bu konuda bilgi sahibi olunmadığı için bazı söylentiler gerçeklik algınızı bozabiliyor. O yüzden böylesi gerçeklikten uzak söylentiler yerine, gerçek bilgilerle hareket edin. Dolayısıyla bu gerçek bilgi, gerdek gecesinde üstünüzdeki baskıyı bir nebze alacaktır.

Mükemmel Olmayı Hedeflemeyin

Yabancı yada Türk filmlerinde gördüklerinize hiç aldanmayın ve size örnek teşkil etmesin. Gerdek gecesinde yanlış gidebilecek pek çok şey münkün olabilir. Dolayısıyla mükemmelliği hedeflemeden, sadece yaşadığınız anları unutulmaz bir gece haline getirmeye hazır olun. Devamı zaten gelecektir. Bazı edindiğiniz bilgiler yada filmler size kılavuzluk edebilir, fakat beklentiyi yüksek tuttuğunuzda hayal kırıklığını da aynı duygu seviyesinde yaşayabilirsiniz. 

Kayganlaştırıcıları Yanınızdan Eksik Etmeyin

Deneyimsizler gençler için bir kayganlaştırıcıyı elinizin altında bulundurmak her zaman iyidir. Stres ve yorgunluk o esnada sakin kalmanıza pek izin vermez ve bu tür durumlarda cinsel uyarılmanız çok zor olabilir. Ve unutmayın; daha fazla ıslak her zaman çok daha iyidir!

İlk Başlarda Orgazm Olmayabilirsin

Her seks yaptığınızda orgazm olmak kolay değildir, dolayısıyla kendinizi buna şartlandırmamanız gerekiyor. Aslında pek çok insan ilk kez seks yaptığında asla o orgazm anını yaşamaz. Çünkü mükemmel bir doruk noktasından birçok faktör sorumludur. İlk gece orgazm olmazsanız kafanızı buna takıp modunuzu sakın düşürmeyin. Dediğimiz gibi bu durum bir çok faktörü içinde barındırdığı için, kendinizi yada partnerinizi bu konuda sakın suçlamayın. Bu yüzden psikolojinizi buna hazırlıklı tutun, sonraki denemeler için kendinizi iyice toparlayın.

Düğün İlk Gece

Gerdek Gecesinde İlla Seks Yapmanıza Gerek Yok

Düğünde her şey söylendi, eğlenildi, dans edildi, yemekler yendi..  Dolayısıyla ilk gecenizde seks yapmama ihtimaliniz çok yüksek. Düğün bitene kadar ikinizin de kemikleri ağrır derecede yorgunluğunuz olacaktır. Bu sebeple ilk gecede seks yapma gibi bir sorumluluk yüklemeyin birbirinize. Bunu sözlü olarak konuşun, birbirinizi zaten tanıyanlarlar olarak bu durumu da anlayışla karşılayacaksınızdır. Sakın küsmeyin, kendinizi gelenklerle değil değer verdiğiniz insanlar için var edin. Hayal kırıklığına uğramayın çünkü çiftlerin ilk gece evliliklerini tamamlamaması oldukça yaygın.

Düğün Sonrası Yalnız Kaldığınızda Birbirinizi Konuşturun

Seks yapsanız da yapmasanız da, düğün geceniz hayatınızın en unutulmaz anlarından biri olacak. Birbirinizle konuşun, gülün ve neler düşünüyorsanız partnerinizle paylaşın. Özellikle düğün gecesinde ketum olmayın. O gece birbirinizle konuştukça, ömür boyu partneriniz olacak kişiye daha da yakınlaşacaksınız. Kendiniz olun, tüm korkularınızı bir kenara bırakın ve gecenin tadını dilediğiniz gibi çıkarın!

Daha Fazlası İçin Bizi İnstagram'dan Takip Edin!


Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz