Doğanın Kalbinde Birbirinden Güzel Yemek Masası

Kır düğünlerinin çekici olmasının en baştaki sebebi, düğün yemeği yendiği zaman doğa ile iç içe olmanın verdiği huzurdur. Daha önce bildiğiniz yemek masalarını unut!


Günümüzde her şey bir noktadan sonra değişime uğrar ve o değişim gerçeğin ve normalin kendisi olur. Düğün sektöründe de bu böyle olmaya başladı. Kapalı düğün salonları ne kadar talep görse de, akılda ve hayallerde olan hep doğa ile iç içe olan bir düğün yemeği olmuştur. Bu yüzden bu özel gününüzü kapalı bir alana sıkıştırmak yerine, doğa ile iç içe yapmayı siz de bir düşünün deriz. Ağaçların gölgesinde yiyeceğin yemeğin, içeceğin içkinin bile tadı bir başka gelecek. Davetlilerden hiç kimse, “Ben sıkıldım erken çıkıyorum.” demeyecek. Sırf geleneklere sahip çıkma adına düğünü aradan çıkartalım diye düşünüyorsanız eğer bu düşünceden hemen vazgeçin. Bu özel gününüzü, az bir davetli ile kır düğününde gerçekleştirebilirsiniz. Fakat düğün salonları boş kaldığı durumda herkesin modunu bir tık aşağıya da çekebilir. Siz yine de sevdiğiniz insana ağaçların da şahit olduğu bir ortamda evet deyin. Kapalı düğün salonlarına hayır. Son zamanlarda türeyen ve gittikçe normal hale gelen korona virüsü sebebiyle de açık alanda yapmanız sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. 

 1. 1 Ormanın İçinden Gerçek Devasa Düğün Masası


  Buradaki tek handikap ortamdaki sinek ve böceklerin siz yemek yerden sizleri rahatsız etmesi olabilir. Onun dışında sizin için unutulmaz bir deneyim olacağı kesin. Bu deneyimin fotoğraflara yansıması da ilerisi için büyük bir anı olacaktır. 

 2. 2 Arkadaşlar Arası Düğün Yemeğini Doğada Yap


  doğada düğün yemeğiEğer ki düğün töreninizi kısa tutup, en yakın arkadaşlarla bir yemek organize edecekseniz, bu kesinlikle ağaçların arasında olmalı. Burada en yakın arkadaşların olduğu bir muhabbet, sabaha kadar gitse de hiç umrunuzda olmamalı. 

 3. 3 Kır Düğününde Yemek Masasına Masa Örtüsü Koymayın


  Gördüğünüz görüntünün şahane olmasının bir diğer sebebi, yemek masasının üzerinde hiç bir örtünün olmamasıdır. Bir beyaz masa örtüsü koyulsaydı eğer hayal edin bu görüntünün yanından bile geçmeyecekti. O yüzden doğanın içinde doğa ile barışık malzemelerden yararlanın ve kullanın.

 4. 4 Kır Düğünün En Büyük Avantajı; Saat Kısıtlaması Yok


  Bir yemek yediniz, dans edildi, birkaç gösteri oldu ve düğünü bitirmek zorunda kaldınız. Saat kısıtlaması sebebiyle en yakın arkadaşların ile bu yemek masasında gecenin ilerleyen saatlerine kadar muhabbet etmek isteyeceksin ama yapamıyorsun. O yüzden saatini senin belirleyeceğin bir yerde bu ortamı sağlayabilirsin. 

 5. 5 Düğün Yemeğinde Masaları Yuvarlak Yapmayın


  Şu yemek masasının güzelliğine bakar mısınız! Bunun en büyük sebebi tüm davetlilerin aynı yemek masasında oluşu olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de yemek masalarını yuvarlak yapıp, ayırmak yerine uzun uzadıya uzatın ve düğün davetlilerine kendilerini özel hissettirin.

 6. 6 Düğün Yemeğini Sahip Olduğunuz Tarlada Yapın


  Düğün YemeğiBöylesi bir yere sahipseniz, sakın ola boşuna para harcayıp yemeği başka yerlerde yemeyin. Ben yemekle uğraşamam diyorsanız, bir yemek firmasıyla anlaşın, davetli sayısına göre size yemek çıkarsınlar. Düğün yemeği için de masayı siz kendi zevkinize göre dizayn edin.

 7. 7 Kır Düğününde Bir Yemek Masası


  Görüyorsunuz şıklığı. En büyük sebebi sadeliği yakalamış oluşu. Ağaç yapımı uzun bir masa. Süsleme bahanesiyle sandalyelerin gereksiz şeylerle donatılmaması. Yemek masasının başında bir makrome ve masa ortasındaki çiçekler. Siz de bir kır düğününü hayal ediyorsanız bu sizler için birer örnek olabilir.

 8. 8 Kır Düğününde Ağaçları Sarkıt Lambalarla Aydınlatın


  Kır Düğününde Yemek MasasıPlanladığınız düğün töreni, çok geç saatlere kadar sürecekse bunun ışık kısmı da çok önemli. İnsanların birbirini görmesi adına bu önemli durumu arka plana atmayın. Sarkıt sarı ışıklar ve ağaç gövdesine yapacağınız süsleme ışıklar ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar birlikte muhabbetinizi sürdürebilirsiniz. Bu konuda tek bir önerimiz olacak o da; ışıkları sakın beyaz yapmayın. Sarı ışık en iyisi.

 9. 9 Yemek Masalarını Makrome ile Süsleyin


  Düğün törenlerinde alışılmışın ve sadeliğin yanında olun. Bu yüzden düğünde balon, renkli plastlik süslerden uzak durun. Sünnet düğünü yapmıyorsunuz sonuçta. Bir kır düğününde süs konusunda en büyük yardımcınız makrome ve çiçekler olsun. Gerisi zaten hiç mühim değil. Her şeyi ayarında kullanırsanız göze hoş gelen bir düğün masası elde edersiniz. 

 10. 10 Bizi İnstagram'dan Takip Etmeyi Unutma!


Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz