İçinde Farklı Tonları Taşıyan 10 Gelin Buketi

Canlı renkler ve çiçek kokularını tüm bedeninde hissetmeyi seven gelinler için buket çiçekler. İster kız isteme, ister ilk buluşma; bir buket çiçek ile gönülleri al.


Günümüzde gelin buketi seçmek, satın almak veya bizzat kendinin yapması düşünülenden çok daha kolay! Çiçek konusu bir düğün geleneği olmasının yanı sıra, doğru çiçek seçimiyle, düğün töreninin görünümünü tamamlamasına ve tören dekorunuza konsept oluşturmasına yardımcı olabilir. Kız isteme konusunda da çiçeklerin önemi malum. Bu doğrultuda, karar verme sürecinde bu başlık altında size yol göstereceğiz ve gerçekten kullanabileceğiniz ilham verici bazı gelin buketi fikirleri sunacağız!

 1. 1 Nişan için Toz Pembe Şakayık Çiçeği


  Nişan çiçeği olarak seçenekler çok fazla görünebilir, ancak en etkili ve kendisini belli eden çiçeklerin arasında geçen en güzellerinden şakayık çiçeği.

 2. 2 Toz Pembe Söz Çiçeği


  Çiçek tercihleri yaparken söz yada nişan töreninin tonunu veya temasını düşünün. Farklı renklerden, uyumsuz aksesuarlar törenin enerjisini düşürür. Bu yüzden çiçek seçerken de buna dikkat edin.

 3. 3 Yeşil Yapraklı Gelin Buketi


  Geline alacağınız bir buket çiçeğin tek renkten olmamasına dikkat edin. Ne kadar güzel olursa olsun tekdüzelik çiçeklerde de kötü görünebilir. Bu yüzden gelin buketine, doğallığı da bozmadan yeşil yaprakları eşlik etmesine dikkat edin.

 4. 4 Farklı Türlerin Bir Arada Olduğu Gelin Buketi


  Gerbera, lale ve kırmızı güllerin içinde olduğu harika bir gelin buketi. Sevdiğiniz insana ne kadar kıymet verdiğinizi yansıtır. Tek tip çiçek yerine farklılık aradığın için bu detay gelin tarafından da takdirle karşılanır.

 5. 5 Koyu Pembe Gelin Buketi


  Toz pembe gül bir yada koyu pembe gül bir yana. Koyu pembe güller renk olarak da çok keskin olduğu için tercih etmeniz konusunda güzel sebep.

 6. 6 Söz Törenleri için Gerbera ve Şakayık Çiçeği


  Tüm çiçeklerin kendine özgü kişilikleri ve anlamları vardır, bu da bazılarını düğününüz için diğerlerinden daha uygun kılar. İlk bakışta karşısındakinin ilgisini çekecek çiçek bulmak bu yüzden önemli.

 7. 7 Papatyalarla Süslü Pembe Lale Gelin Çiçeği


  Gelin buketinde büyük çiçeklerin arasında papatyalar o kadar önemli bir değişim yaratır ki, çiçek konusunda açılacak konuda ilk bahsedilen çiçek papatyalar olacaktır, bu kaçınılmaz.

 8. 8 Evlilik İçin Mor Kır Çiçekleri


  Buketlerden önce törene katılacağınız elbiseyi kararlaştırın. Daha yoğun gelinlik modelleri, basit düğün buketleriyle iyi sonuç verir ve bunun tersi de geçerlidir. Gelin buketiniz her şeyi dengeler. Mor kır çiçeklerini de seçecekseniz buna göre değerlendirin.

 9. 9 Nişan Törenleri İçin Pembe Güller


  Nişan törenlerinde diğer törenlere göre daha keskin çiçekler tercih edilir. En azından bu Türkiye için böyle. Dikkat çekmesi açısından önemli bulunur ve tercihen pembe renkte nişan çiçekleri seçilir.

 10. 10 Lavanta Kokulu Gelin Buketi


  Farklı renkler ve çiçeklerin arasına keskin kokulu çiçek olan lavantalar, tam da gelinler için diyebiliriz. Göz zevki yüksek kadınlara alınacak en güzel çiçeklerden diyebiliriz.

  Düğün için çiçekleri renk düzeninizi sağlasın diye kullanın. Tören için tercih edilen tonlar ile çiçeklerin eşleşmeleri gerekmez, ancak gelin buketinin renkleri, dekorunuzun geri kalanıyla aynı olmalıdır.

 11. 11 Bizi İnstagram'dan Takip Et!Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz