Kız İsteme Törenine Giderken Alınacak Çiçekler

Türk kültürünün günümüze kadar gelen ender geleneklerinden biri kız isteme töreni. Sözlerin kesildiği, yüzüklerin takıldığı törende çiçekler de önemli.


Günümüzde artık çok yönlü ve anlamı içinde barındıran buketler mevcut. Aşk hikayesinin en başları da bu açıdan önemli olduğu için çiçeğin yeri de burada çok önemli. Sevdiğin kişiye beyaz bir gülle teklif ettiğinde farklı, kırmızı gülle teklif ettiğinde farklı anlamlar bile çıkarılıyor. O yüzden bir kızı ailesinden isterken seçeceğin buket çiçek de anlamlı ve göz hitap etmeli. Doğallıktan yana olup doğal çiçekleri de tercih edebilirsin, dilersen de yapma çiçeklerle çok daha kalıcı bir çiçek seçersin. Karar senin fakat burada en büyük kriter sevdiğin kişinin neyden hoşlandığı olabilir. Onu yeterince tanıyorsan muhakkak söz töreninde bir jest olarak onun sevdiği çiçeği almalısın. Bu, ona ne kadar değer verdiğini o anlık da olsa kafasında bunu yaşamaya başlar. Dolayısıyla kız isteme törenlerinde çiçek takdim etmek olmazsa olmazdır ve seçimler sizin neyi sevip neyi sevmediğinizle son bulur. Evlendikten sonra da, sevdiğiniz kişiden çiçeği eksik etmemeniz dileği ile..  

 1. 1 Pembe Lale Çiçeği


  Pembe renk, karakteristik bir özelliği ortaya koyan renktir. Kız istemeye giderken çiçeğin renginin de önemi olduğu için bunu bilmelisiniz. Pembe şefkati ve merhameti temsil eder.

 2. 2 Turuncu Yapay Çiçek


  Kız isteme törenlerine giderken genellikle çok tercih edilmese bile geline özel olarak verilecek çiçek olarak tercih edilebilir. 

 3. 3 Açmamış Mor Laleler


  Görünümü itibariyle enfes bir hali var. Lalelerin açmamış olması da çiçeği çok daha özel kılıyor. Kız isteme töreninde tercih edilecek en güzel çiçeklere aday. 

 4. 4 Nişan Töreni İçin Pembe Gül


  Yeşil yapraklarıyla tek düzelikten sıyrılmış çiçek buketi. Söz törenlerinde tercih edilen renkler arasında. 

 5. 5 Söz Töreni için Yapma Mor Menekşe


  Şarkılara kadar konu olan oldukça ünlü bir çiçek türü. Anadoluda sıklıkla tercih edildiğini biliyoruz. Renk olarak da çok keskin olduğu için tercih edilebilir.

 6. 6 Kız İstemeye Giderken Gülü Tercih Edin


  Diğer çiçekler bir yana, kırmızı gül bir yana. Sadece isteme törenlerinde değil, bir çok mutlu anların şahidi haline gelmiştir kırmızı güller. Sizler de kırmızı gül ile isteme konusunda 1-0 önde başlayabilirsiniz.

 7. 7 Kız İsteme Çiçeği Olarak Pembe Gül


  Kırmızı ve pembenin dışında bir çok çiçek bulunuyor fakat pembe ve kırmızının dışında çiçek çok da iyi kaçmıyor gibi. O yüzden çiçeği takdim ederken karşı taraf içinden woww demeli ve öyle almalı. 

 8. 8 Yeşil Yapraklı Mor Güller


  Kız isteme törenine iki çiçekle gideceksen ve çiçeklerden birini aileye birini sevdiğin kişiye hediye edeceksen bu çiçek tam da sevdiğin kişiye verilecek çiçeklerden. Yeşik yaprak detayları farklı bir ambiyans katmış. Gelin buketi olarak dahi kullanılabilir.

 9. 9 Tomurcuk Süslemeli Pembe Gül


  Yapma çiçeklerin en güzel yanı zamanla solmuyorlar ve buket içerisine uygulayacağın minik tomurcuk modellerle çiçeği hareketlendirebiliyorsun. Bir buket çiçekte farklılık arayanlar sadece yaprak ve çiçeği ile idare etmemeli, aralara tomurcuk da serpiştirmeli.

 10. 10 Bizi İnstagram'dan Takip Etmeyi Unutma!Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz