Nedimelerin Saçları Boş Kalmasın; Çiçek Figürlü Nedime Taçları

Değişime uğrayan gelenekler ve törenler, kadınların bazı süslenme alışkanlığını kaybettirmiyor. Nedimeler için taç modelleri geçmişten günümüze kadar gelmiştir.


Geleneksel Hale Gelen Taçlar

Bilirsiniz, gelinler kadar onların etrafındaki kız arkadaşları, yani nedimelerin de ne giyip giymediği artık çok önemli. Bu sebeple nedimeler için de bir çok ürün icat edildi. Fakat nedime taçları öyle değil. Nedimelerin kafalarına koyduğu taçlar yüz yıllar öncesine kadar dayanıyor. Şimdilerin modası fakat geçmişte de var olan bir süslenme şekli. 

Bazı küçük kızlar prenses olmak için büyümeyi hayal eder. Bir düğün töreninde gelinin yada nedimenin taktığı taç bu hayali pekiştirir. Bu yüzden, düğüne davetli olan miniklerin örnek aldığı kişilerdir gelin ve nedimeler ve tabii taktığı aksesuarlar.  

Çiçekli Nedime Tacı
Güllü Nedime Tacı

Pırlantalarla Süslü Işıltılı Taç mı? Doğallığı ile Taze Çiçeklerden Oluşan Taç mı? 

Tarz sahibi, muhteşem gelinler ve nedimeler için şimdinin moda aksesuarı Nedime Taçları. Taçlar ve düğünler denince akla iki şey gelir; ilki, çiçeklerden oluşan taç. Bazıları doğal çiçeklerden olur bazısı sahte çiçeklerden. İkinci akla gelen de gelinin taktığı pırlanta taşlarla süslü ışıltılı gelin tacı. Işıltılı olmanın gelinler için bir albenisi olsa da, amacı doğallığı yakalamak olan gelinlerin ilk tercihi çiçeklerle yapılan taçlardır. 

Kırmızı Güllü Nedime Tacı
Pembe Nedime Tacı
Mavi Kurdeleli Nedime Tacı

Nedime Taçları Naifliği Temsil Eder 

Düğün taçları sadece bir stil ifadesi değil, aynı zamanda sizin için sembolik bir anlam da ifade edebilir. Geçmişteki pek çok inanca göre, gelinler ve damatlar hükümdarlığını sembolize etmek için düğün törenlerinde taç takarlar. Bu yüzden taç takma konusu şimdinin değil, eskilerin bir güç gösterme aksesuarı diyebiliriz. Şimdilerde nedime taçları daha çok naifliğin ve saflığın sembolü gibi lanse edilir. Sizler de geçmişi yad ederek değil, anı yaşayarak bu taçlardan edinip özel günlerde kullabilirsiniz. 


Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz