Özel Misafirler İçin Çikolataya Batırılmış Çilekler

Düğün yada bir çok etkinlikte misafirlerinize ikram edeceğiniz çikolata soslu çilekler. Bu çikolatalı çileklerle misafirlerinize özel olduklarını hissettirin.


Özel Günlerde Sevdiklerinizi Çikolatalı Çilekler ile Ödüllendirin

Çikolata kaplı çilekler, yaptıktan sonrası yemesi en haz veren tatlılardan biri diyebiliriz. Dıştaki yoğun çikolatanın, fresh bir çilekle harmanlandığını hayal edin yada bizzat mutfağa girin yapın! Mutfakta yaparken, yapımı bittiğinde alacağınız hazzı düşündüğünüz için çok şevkiniz çok daha artacaktır. Ne kadar basit olursa olsun, çikolata kaplı çileklerin soğumasını beklemek en büyük zorluk diyebiliriz. Kısacası mutfağa girin ve 10 dakikada harika bir iş çıkarın. Çikolataya bandırılan çilekler pek çok durumda işe yarar;  Sevgililer Günü, nişan töreni, akşam yemeği partisi,  kokteyl saatleri, kadınlar günü gibi etkinliklerin yıldızı olabilir. Hatta çikolata kaplı çileklerin afrodizyak olarak işe yaradığı da biliniyor. Amacınız ne olursa olsun, biraz vaktinizi ayırarak kendinize ve sevdiklerinize büyük bir ödül hazırlayabilirsiniz.

Çilekleri Çikolatalar ile Buluştururken Verimli İş İstasyonu Kurun

Çikolatayı eritmek, meyveleri daldırmayı ve ardından ezilmiş çubuk kraker veya kavrulmuş fındık ile süslemek bir parça huzur verebilir. Sen ne yaparsan yap, her zaman zarif ve güzel görünecekleri kesin.

Başlarken sahip olduğunuz en iyi çileklerle başlayın. Onları güzelce yıkayın ve kurulayın. Çilekleri yıkadığında iyice kurutmanız gerekir. Meyvelerin üzerinde nem kalmaması gerekiyor. Kalırsa, çikolatayı daldırdığınızda çikolatanın sıkışmasına ve taneli olmasına neden olabilir. Hoş bir görüntü sağlayamayabilirsiniz.

Sapları ve yapraklarını sakın koparmayın. Sapları ve yaprakları yukarı çekmeyi ve hafifçe bükmeyi de unutmayın. Meyveleri çikolataya daldırırken bir çeşit çatal görevi sağlar.  Fakat hiç iyi görünmeyen, canlılığını yitirmiş solgun veya aşırı kötü duran yaprakları koparabilirsiniz. Çikolataya batırılan çilekler böylelikle davetlilerinizin de elleri kirletmemiş olacaklar.

Unutmadan! Çilekleri çikolataya daldırma işlemine başlamadan önce verimli bir iş istasyonu kurun. Düzgün bir kurulum, her yere çikolata damlatmadan temiz ve hızlı çalışmanıza olanak sağlar.

Oreolu Çikolata Kaplamalı Çilek
Fındık ve Çikolata Kaplamalı Çilek
Beyaz Çikolata Kaplamalı Çilek


Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz