Uykunuzda Ayaklarınız Yerden Kesilsin; Yatağı Halatlarla Tavana Monte Et

Günümüzde, çoğu evlilik sonunda hazır yatak odası satın alarak günü geçiririz. Fakat yatak odanızı halatlı asma yatak yaparak daha özel hale getirebilirsiniz.


Halatlı asma yatak fikrinin her zaman çok eğlenceli ve farklı olduğunu düşünmüşüzdür. Belki günlük kullanım için en pratik değil, fakat benzersiz bir uyku deneyimi için, neden olmasın ki? Bu gibi odanların ana fikri, içeri girdiğinizde bulutlarda yüzüyormuşsunuz hissini size vermesidir.. Okaliptüs yapraklarının iplerle sarılı şekilde asılı kalması rüya gibi. Yatağa uzandığınızda masalsı bir gökyüzü ile çevrili yumuşacık bir yatakta rüyalara dalacaksınız. Farklılık kattığınız ve yatak odanızda emeğiniz olduğu için huzurlu ve sakinleştirici bir atmosfer sizin olacaktır. İşte evinizde sizlerin de vakit ve iş gücü harcayarak birlikte yapabileceğiniz halatlı asma yatak odası örnekleri.

 1. 1 Yatağı Havada Tutmak İçin Sağlam Halat Kullanın


  Bunun için öncelikle yapmanız gereken güvenli ve kaliteli malzeme kullanmanız. Çünkü, gece uykunuzda halatların kopması, yada çelik parçaların kırılmasını hiç istemezsiniz. 

 2. 2 Yatağınızı Halatlarla Havada Tutun


  Bazı asma yataklarda güvenlik açısından halatlarla havada duruyor hissi verilir. Alttan hiçbir destek almaz. Bunu yapmanız halinde uykunuzdayken sallanmak istemiyorsanız sağlam bir sabitleyici kullanmanızı öneririz.

 3. 3 Asma Yatak Yaparken Tavanın Önemi


  Yatak odanızda bir asma yatak yapma fikri varsa, öncelikle yapacağınız bölgenin tavanı sağlam olmalıdır. Bazı tavanlar sizi ve yatağı taşıyamayacak kadar kalitesiz yapılır bu yüzden, asma yatağı monte ederken tavanınızın sağlamlığından emin olun.

 4. 4 Çatı Katında Halatlı Asma Yatak


  Çatı katlarında bu asma yataklarından yapmayı düşünüyorsanız bu sizin için pek mümkün olmayabilir. Çünkü malum çatı katlarında tavanlar sağlamlıktan çok mevsim farklıklarından gelen doğa koşullarını önlemek için var. O yüzden yatağın alt kısmına, yatağı destekleyen silinmiş kalaslar koyup, halatlarla da yatağa havada duruyor hissi verebilirsin. 

 5. 5 Eskitilmiş Tahtalardan Asma Yatak


  Bazıları sadece uyumak için kullanır, bazıları da yatağını gördüğüde başlar uykuya, hayal görmeye, rüyalara dalmaya.. Yatağını kendin yapıyorsan da buna dikkat etmen çok normal. Asma yatak yapıp farklılık yaratmak istiyorsan, yapacağın yatağın tahtalarını da boyamamanı öneririz. Eskitme verniklerle doğallığı korumaya özen göster.

 6. 6 Asma Yatağın Halatlarını Okaliptus Yaprakları ile Süsle


  Hem kokusu, hem de görünümü itibariyle uyumadan rüyalara daldıran yatak stili olur senin için. Yatağın eskitme ağaçlarla oluşu, halatların ağaç renginyle uyumu ve üstüne okaliptus yapraklarının halatlara sarılışı. Tamamen rüya gibi bir yatak! Eğer ki yatağınızı kendiniz yapacaksanız, bir güne sığdırmadan sindire sindire yapın. Böylelikle ortaya bunun gibi harika bir yatak odası çıksın!

 7. 7 Daha fazlası için bizi İnstagram'dan takip et!Like it? Share with your friends!

İçerik Tipini Seç
Kişilik Testi
Bir dizi soru sorarak, cevaplayan ziyaretçinin kişiliği hakkında tahminde bulunur
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Bir konu hakkında anket oluşturursunuz
Hikaye
Görseller ve metin şeklinde bir uzun yazı hazırlayabilirsiniz
Liste
Standart numaralandırılmış liste şeklinde ieçrikler oluşturabilirsiniz
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Puanlı Liste
En çok puanı alan seçeneğin en üstte bulunduğu listeler hazırlayabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo videoları embedleyebilirsiniz